Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to, najprościej mówiąc, rury grzewcze, poprowadzone pod podłogą uzupełnione o izolację cieplną i przeciwwilgociową oraz betonową wylewkę. Takie rozwiązanie, powszechnie nazywane również podłogówką, zyskuje w ostatnich latach na popularności. Jego przewaga nad innymi formami ogrzewania domu polega głównie na sposobie montażu oraz energooszczędności, zwłaszcza w połączeniu z technologiami takimi jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjny, czy kolektor słoneczny.

Zalety ogrzewania podłogowego


 • Równomierny rozkład ciepła. Dzięki unikalnemu sposobowi montażu ciepło może równomiernie rozchodzić się po pomieszczeniu, co zapewnia użytkownikom optymalny komfort cieplny. Charakterystyczne dla tego rozwiązania jest warstwowy układ ciepłego powietrza – cieplej przy stopach, a chłodniej przy głowie, co według ekspertów jest najkorzystniejsze dla naszego organizmu. Należy również pamiętaj, że przy sprawnie działającym systemie ogrzewania podłogowego podłoga nie powinna być ani ciepła, ani zimna – a neutralna.
 • Estetyka. Wystrój wnętrz to dla wielu z nas niezwykle istotny aspekt. Niewidoczne ogrzewanie podłogowe w żaden sposób nie zakłóca aranżacji pomieszczenia, w przeciwieństwie do grzejników, które oprócz niskiej estetyki zabierają również sporo przestrzeni i ograniczają możliwości aranżacyjne.
 • Dla alergików. Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się mniejszą cyrkulacją powietrza niż pozostałe rozwiązania grzewcze. Dzięki temu nie wzbija dodatkowo kurzu. Pozwala również na utrzymanie odpowiednio wysokiej wilgotności powietrza, przeciwdziałając rozmnażaniu się roztoczy. Warto więc rozważyć takie rozwiązania, jeśli wśród domowników znajdują się alergicy lub astmatycy.
 • Oszczędność. Decydując się na ogrzewanie podłogowe oszczędzasz energię i redukujesz koszty. By osiągnąć taki sam komfort termiczny, jak przy tradycyjnym ogrzewaniu, temperaturę można obniżyć o 1 lub 2 stopnie. Mała zmiana przynosi w skali roku nawet kilkanaście procent oszczędności.
 • Nowoczesność. Ogrzewanie podłogowe to nowoczesna technologia, która świetnie współpracuje z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie odnawialnych źródeł energii, takimi jak pompy ciepła czy fotowoltaika. Świetnie wpisze się również w system inteligentnego domu – w każdej chwili i z każdego miejsca możesz dowolnie sterować temperaturą w domu, a nawet ustawić ją indywidualnie do konkretnych pomieszczeń.

Ogrzewanie domu wykonawca

Nasza firma oferuje ogrzewanie podłogowe oraz szeroki zakres instalacji wodno-kanalizacyjnych do mieszkań, domów, hal przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej. Instalujemy nowe systemy instalacji w systemie PEX takich producentów jak HERZ, QIK, TWEETOP, DANFFOS itp. lub wymieniamy stare, stosując instalacje miedziane lub stalowe w nowoczesnym wykonaniu tj rury i kształtki zaciskane, ocynkowane takich liderów jak SANHA THERM, GEBERIT, VIEGA, KAN-THERM. Wymieniamy starą kanalizację żeliwną na instalację PCV dzięki czemu użytkownik ma możliwość zaplanowania nowoczesnych, niskich kabin prysznicowych. Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie i pomoc z naszej strony, kiedy przyjdzie taka potrzeba. Zapewniamy profesjonalny montaż instalacji ogrzewania podłogowego oraz usługi hydrauliczne.


Pompy ciepła Szczecin wykonawca

Oferujemy kompleksową i profesjonalną usługę z zakresu ogrzewania podłogowego zarówno w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych, jak i indywidualnych projektów domowych. W jej skład w zależności od potrzeb Klienta wchodzą:

 • dobór urządzeń i/lub wykonanie projektu,
 • instalacje grzewcze centralnego ogrzewania oparte na tradycyjnych grzejnikach stalowych płytowych
 • instalacje grzewcze oparte na ogrzewaniu podłogowym.
 • System klimatyzatorów z możliwością grzania do niskich temperatur od -10oC do -25oC

Jako źródło ciepła instalujemy kotły gazowe wodne takich firm jak WOLF, VAILLANT, JUNKERS, BROTJE, SAUNIER DUVAL, BERETTA . W przypadku braku przyłącza gazowego proponujemy pompy ciepła powietrze-woda liderów w tej dziedzinie tj DAIKIN, PANASONIC, MITSUBISHI ELECTRIC, FUJITSU i wiele innych.

Do hal magazynowo-produkcyjnych proponujemy:

 • instalacje grzewcze oparte na kotłach z nadmuchem gorącego powietrza rozprowadzanego kanałami wentylacyjnymi,
 • instalacje grzewcze oparte na nagrzewniach gazowych lub wodnych podłączonych do kotłowni,
 • instalacje grzewcze oparte na tradycyjnych grzejnikach stalowych płytowych,
 • instalacje grzewcze oparte na ogrzewaniu podłogowym.

Jako źródło ciepła instalujemy kotły gazowe takich firm jak WOLF, VAILLANT, JUNKERS, BROTJE, SAUNIER DUVAL, BERETTA


Ogrzewanie podłogowe Szczecin i okolica

Nasze urządzenia znajdują się w wielu strategicznych placówkach, mi.in:


 • TTS Łozienica-ogrzewanie hali magazynowej 1000m², kocioł nadmuchowy WOLF 250 kW.
 • Piekarnia ASPROD hala załadunku - ogrzewanie podłogowe Herz i ogrzewanie nadmuchowe VOLCANO
 • PSOUU w Gryfinie – instalacja c.o. grzejniki COSMONOVA
 • ZGD Szczecin - instalacja c.o.

i wielu innych obiektach


Ogrzewanie podłogowe Szczecin i okolica

Specjalizujemy się w instalacji ogrzewania podłogowego. Jest to energooszczędne rozwiązanie, coraz chętniej wybierane przez naszych klientów. Zapewniamy profesjonalną, szybką instalację na terenie Szczecina oraz okolic. Zapoznaj się z naszą ofertą na montaż oraz serwis pogwarancyjny.

Hydraulik ogrzewanie podłogowe

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym założeniu instalacji ogrzewania podłogowego, zapraszamy do kontaktu.


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi katalogami i cennikami w dziale: DO POBRANIA

Ogrzewanie podłogowe