Blog

Co musisz wiedzieć o klimatyzacji biurowej?

Coraz gorętsze lata sprawiają, że klimatyzatory stają się standardem nie tylko w naszych domach, ale także miejscach pracy. Szczególnie narażone na przegrzanie są biura, ulokowane najczęściej w przeszklonych budynkach.


Najczęstsze awarie klimatyzatorów

Klimatyzatory to złożone urządzenia, a ich awarie mogą mieć rozmaite przyczyny. Wielu usterek można uniknąć, poddając urządzenie regularnemu serwisowaniu. Co jednak, kiedy trochę zaniedbaliśmy tę kwestię i klimatyzator nie działa prawidłowo?


Od czego zależy cena montażu klimatyzacji?

Chcąc zainstalować klimatyzator w swoim domu, mieszkaniu czy biurze, musisz przygotować się nie tylko koszt związany z ceną samego sprzętu, ale także koszt związany z jej instalacją. Od czego to zależy?


Klimatyzator typu split – ile kosztuje, gdzie się sprawdzi i jak wygląda?

Nowoczesne klimatyzatory z łatwością możemy dopasować co charakteru wnętrza, powierzchni jak też do zadań, które zamierzamy przed nimi stawiać. Idealny klimatyzator charakteryzuje się tym, że jest kompaktowy, wydajny a także cichy - takie cechy posiada klimatyzator typu split. Przyjrzyjmy się więc jego cenie, wyglądowi i gdzie sprawdzi się ten rodzaj klimatyzacji.


Jak dobrać pompę ciepła do powierzchni domu?

Dopiero po prawidłowym doborze pompy ciepła do warunków pracy pompa ciepła może działać prawidłowo. Dlatego trzeba wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego sprzętu. Która pompa ciepła jest najlepsza do ogrzewania podłogowego, starych domów lub małych (lub odwrotnie, bardzo dużych) powierzchni?


Rodzaje pomp ciepła – co trzeba wiedzieć?

Pompa ciepła jest opłacalną inwestycją, tylko wtedy gdy wybierzemy najlepsze źródło energii odpowiednio dostosowane do możliwości działki lub aktualnie używanego sprzętu grzewczego. Do wyboru mamy wiele różnych typów pomp ciepła, w tym: gruntowe, powietrzne i wodne. Na co szczególnie zwrócić uwagę gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, aby było efektywne i najbardziej korzystne finansowo?


Najczęstsze błędy popełniane przy montażu rekuperacji

Poprawnie wykonany montaż rekuperacji jest bardzo ważny dla jej prawidłowego działania. Jednocześnie nie jest to proste zadanie - wymaga fachowej i rozbudowanej wiedzy technicznej. Do tego dochodzi wykonanie dobrego projektu i planu pracy oraz odpowiednio dobranych elementów instalacji. Zaleca się powierzenie tego zadania profesjonalistom. Nawet fachowe zespoły, jeśli nie mają odpowiedniego doświadczenia, czasami popełniają w tej kwestii błędy.


Pompa ciepła – 5 najczęstszych pytań dotyczących urządzenia

Badania przeprowadzone przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła pokazują, że w I połowie roku 2020, sprzedaż pomp ciepła powietrze-woda w naszym kraju wzrosła o 50% w porównaniu z rokiem poprzednim, a ilość chętnych wciąż wzrasta. Pompy ciepła to stosunkowo nowa technologia. Towarzyszy temu wiele pytań, które powiązane są z tymi urządzeniami. Odpowiemy na 5 najczęściej zadawanych.


Klimatyzacja z pompy ciepła – czy takie rozwiązanie ma sens?

Ocieplający się klimat powoduje, że coraz częściej mamy do czynienia z tropikalnymi upałami, które jeszcze niedawno były rzadko spotykane na naszym obszarze geograficznym. Takie zjawisko powoduje, że coraz chętniej ludzie decydują się na montaż klimatyzacji w swoim domu. Praktycznym rozwiązań jest zastosowanie klimatyzacji z pompy ciepła. Jak działa i czy faktycznie spełnia swoją rolę?